نکات لازم جهت به عهده گرفتن سرپرستی یک حیوان

به عهده گرفتن سرپرستی حیوانات فراتر از فراهم نمودن خوراک، آب و سرپناه می‌باشد. پذیرش این مسئولیت می‌تواند یک تجربه ارزشمند برای هر خانواده باشد، اما بایستی توجه کامل به نکات بسیار زیادی داشته باشید.

images (4)

تعهدات خود را درنظر داشته باشید

افراد بایستی نسبت به تعهدات خود پس از پذیرش حیوانات پایبند باشند. حیوانات خانگی تا وقتی زنده هستند، بخشی از اعضای خانواده شما خواهند شد. به عنوان مثال سگ‌ها به طور متوسط بیش از ده سال و گربه‌ها بیش حدودا پانزده سال شما را همراهی می‌کنند. به این نکته توجه داشته باشید که وضعیت شغلی و محل زندگیتان با وجود حیوان، تغییرات عمده‌ای خواهد کرد.

 

 

خود را آماده کنید

قبل از ورود حیوانتان به منزل، باید آماده‌سازی‌های لازم را به انجام برسانید. در ابتدا دقت کنید خوراکی‌ها و گیاهانی که برای حیوان سمی هستند، کاملا دور از دسترس حیوان باشد. اگر در خانه کودکی دارید آنها را برای حضور حیوان در منزل آماده نمایید و برای تعامل بیشتر با همراه جدید، یکسری اصول و قوانین در خانه بگذارید. در صورتیکه کودکان مسئولیت غذا دادن، حمام کردن و یا پیاده‌روی با حیوان را به عهده دارند، دقت کنید آموزش‌های لازم جهت این کار را دیده باشند. بچه ها در سنین کمتر حتی ممکن است که به حیوانات آسیب هم وارد کنند. همچنین قبل از وررو حیووان به منزل لوازم لازم و غذای مخصوص حیوانات را از بستگی به حیوون مورد نظر از دامپزشکی ها تهیه کنید.

images (5)

دامپزشک حیوان خود را انتخاب نمایید

download

هرچه سریعتر یک دامپزشک را برای راهنمایی و ویزیت حیوان انتخاب نمایید. شما و دامپزشک، یک تیم کامل را در حفظ سلامتی حیوان تشکیل خواهید داد. همچنین مرتبا با مطالعه و رجوع به منابع معتبر و قابل اطمینان در رابطه با نگهداری و مراقبت از حیوان آموزش های لازم را ببینید.

با دامپزشکان، همکاری نزدیک و تماس داشته باشید. آنها می‌توانند منابعی با ارزش و اطلاعاتی بسیار مفید برای کمک به شما جهت نگهداری صحیح و موفق حیوانتان فراهم آورند.

photo_2017-12-24_23-28-10

 

برنامه‌ای دقیق برای حضور حیوانتان در منزل طراحی کنید

قوانین منزل را جهت حضور حیوان در خانه تنظیم کنید. رژیم مراقبتی از حیوان شامل اصول اصلی نگهداری روزانه او، تمرینات و پیاده‌روی روزانه، تغذیه، حمام نمودن و نظافت او می‌باشد.

امکان دارد حیوان تجربه زندگی در منزل را نداشته باشند، لذا با دامپزشک خود جهت توصیه و راهنمایی برای شروع این روند جدید زندگی مشورت نمایید. می‌توانید از تجربیات افرادی که از حیوانات خانگی نگهداری می کنند، نیز کمک بگیرید.

به سلامتی حیوان خود اهمیت بدهید

در همان هفته اول ورود حیوان به منزل، او را به نزد دامپزشک جهت معاینه، واکسیناسیون و درمان انگلی ارجاع دهید. توجه به این نکته ضروری است که شما تحت هیچ شرایطی نباید برای حیوان دارو استفاده نمایید و همچنین دقت کنید بدون مراجعه به دامپزشک و بدون نسخه، خودسرانه از داروخانه‌ها دارو تهیه نکنید.

در آخر با آموزش صحیح و رعایت نکات فوق، می‌توانید یک خانه شاد و مفرح برای همراه جدید و خانواده خود فراهم نمایید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *